Jak dělám fotku - skládanou

28. ledna 2009 v 10:50 |  Photoshop


Chceš si udělat taky podobný obrázek, fotku?Každá bude originál. Napíšu, jak to dělám já.

1. Nejprve potřebuju materiál (různé barevné šablonky)….najedu na stránku http://www.tinadudley.com/scrap.html a tam si stáhnu do svého počítače třeba sadu Iced Cocoa (modro hnědý obrázek). Downlandem se mi stáhnou všechny části, které na základním obrázku jsou. Bude to zazipované. A bude to obsahovat několik obrázků a šablon - pozadí, mašličky, kytičky, proužky - podle toho, kterou šablonku si stáhnu.
2. Teď si otevřu program na fotky (já photoshop,ale všechny jsou si podobné)
3. Otevřu si fotku/y s kterou budu pracovat. SOUBOR-OTEVŘÍT (já si otevřu 2 fotky Stelinky a Nikolky z maškarního plesu)
4. Fotky oříznu, abych tam neměla rušivé pozadí. (v panelu nástrojů vyberu nástroj ořez, na fotce označím myší a parvou myší zvolím :oříznout.)
5. Ještě si otevřu nějaké části šablonek: například papír pro pozadí, kytičky, mašličku (ale to můžu pak otvírat i postupně,ať se nezahltím)- já si otevřu pruhované pozadí, kytičkový pruh, mašli a kytičku stejnou, jak na pruhu
6. Tak - fotku ve finále chcu mít 10x 15cm, takže otevřu čistý papír SOUBOR-NOVÝ , zadám 10x15 a pixelů aspoň 200(obraz.bodů na cm) , protože ty šablony jsou dost velké a zmenšit to můžu vždy a že to zabere víc místa na PC mi neva)
7. Teď mám na obrazovce v programu čistý papír - na něj si přetáhnu nějaké to pozadí (já jsem dala modrohnědý proužk. papír. Ve photoshopu staší přetáhnout myší , ve photofilteru myslím -na fotce CTRL- A a CTRL- C a na tom čistém papíře CTRL-V (tak to jde i ve photoshopu).
8.Mám základní fotku a na něm barevný podklad .Na něj si přetáhnu fotku (já zatím tu jednu z plesu)-pokud ta fotka je moc velká a překryje mi celé pozadí, musím ji zmenšit a to buď teď transformací (ÚPRAVY-LIBOVOLNÁ TRANSFORMACE-a myší zmenším. Nebo se vrátím o krok zpět do místa, než jsem přetáhla fotku na pozadí = v paletkách napravo - v historii (- pokud tam není tak OKNA-HISTORIE-zafajfkovat) se vrátím o jeden řádek nahoru -historie zapisuje každý úkon a můžu se vrátit kam chci)a budu mít zase čistý podklad s pozadím- to teˇnechám a překliknu na fotku -a abych ji zmenšila dám OBRAZ-ZMĚNIT VELIKOST OBRAZU a pixely změním na procenta a dám třeba 60 %. Potvrdím a přetáhnu tu zmenšenou fotku na proužkované pozadí.
9. Fotku má přetaženou, tak ji Trochu nakloním (ÚPRAVY-LIBOV.TRANFORMACE) ,potvrdím transformaci.
10. Vytvořím stín (VRSTVY-STYL-VRŽENÝ STÍN)- se stínem si trošku pohraju, šoupátkama vytáhnu, ztlumím , rozšířím a tak. A ještě vykliknu na boku ÚKOS A RELIÉF(udělá to ten obrázek plastičtější). A posunu na místo , kam ji chci umístit (později klidně můžu změnit - v paletě vpravo_ CESTY si na ni kliknu a posunuju jak je libo). potvrdím.
11.Jednu fotku mám, tak vložím druhou.A to samé.
12.Teď tam nastrkám ty ozdůbky .Já si tam dám kytičkový řádek (překryje mi fotky-bude napovrchu, protože každá nova vrstva je nahoře - musím ho dát dospod a to tak, že vpravo jsou palety -CESTY a tam každý obrázek je v miniatuře , tak to myší posunu nahoru, nebo dolů = co je nejvýš, překrývá ostatní) . pak zase udělám stín
13. Pak dám kytičku, mašličku(tu si transformací zmenším a trochu natočím, ať přilne k fotce.Posunu kam chci a ostínuju.
14. Teď popis- nápis. Píšeme ,,T,,téčkem , takže v panelu nástrojů zvolím ,,T,, jako psaní , nahoře v nástrojové ličtě zvolím styl, barvu a velikost. kliknu na fotku a píšu .
Ale já chci získat barvu z proužků, aby mi to ladilo a k tomu použiju ,,kapátko,, ,takže kliknu na kapátko a přidržím ALT a myší kliknu-naberu barvu z proužku.Vlevo v panelu se mi ve čtverečku (jsou tam dva) objeví ta barva, kterou chci, ale musí být v tom horním čtverečku, takže čtverečky když tak přehodím šipečkou = horní píše a barví, spodní je barva gumy).Pak teda kliknu na to ,,T,, a napíšu text (já napsala Steli).
15. Nápis potřebuju trochu natočit a přizpůsobit- tak nejprve vylezu z ,,T,, a prokliknu pracovní šipku v panelu nástrojů.(nahoře vravo)
Dám ÚPRAVY-LIBOV. TRANSFORMACE a potočím, jak potřebuji.Až mám, kliknu na pracovní šipku a potvrdím transformaci. A ještě stín a je to.
16.Teď udělám stejně i druhý nápis ,,Niky,, a pak datum.Stejně jako první nápis.
17. Celý výtvor si uložím - SOUBOR-ULOŽIT JAKO a ve formátu JPG
18. Ještě to hnědé pozadí. Chtělo to ještě nějak oživit. Dáme tam hnědé pozadí.
19. Tak tedy : otevřu nový-SOUBOR -NOVÝ 10X15, 220 pix(protože předtím jsem měla zadáno 200 pix. , tak teď dám 220 aby byla fotka trochu menší a pozadí přečuhovalo. a otevřu.
20. Otevřu si uloženou fotku a hnědé pozadí ze šablony . Na ten čistý papír si přetáhnu to hnědé pozadí a na to pak tu upravenou fotku. Fotce udělám ještě stín a úkos (VRSTVY-STYL-VRŽENÝ STÍN) A JE TO.
Uložím .Ve formátu JPG.

Možná to vypadá složitě,ale fakt není. Musí se to prakticky vyzkoušet.NE jen přečíst.
Takto se dá samozřejmě udělat třeba pozadí blogu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama